Turistická ubytovna obce Smilovy Hory

V objektu jsou dvě nadzemní podlaží, v přízemí je společenský sál s krbem a v prvním patře se nalézají pokoje se společnou kuchyňkou. Objekt ubytovny disponuje celkem 7 pokoji po 4 lůžkách, z tohoto počtu jsou 3 jednopokojové a dvě dvoupokojové jednotky. Každá jednotka disponuje předsíňkou se šatními skříněmi a sociálním zařízením s WC, umyvadlem a sprchovým koutem. Kuchyňka je vybavena potřebami na jednoduché vaření včetně nádobí.

Penzion Stará škola

V objektu jsou dvě nadzemní podlaží, v přízemí je společenská místnost s televizorem, krbem a samostatnou kuchyňkou se základním vybavením (lednička, mikrovlnka, sporák a nádobí). Dále je zde sauna, posilovna s vybavením a tělocvična se stolním tenisem. V patře je ubytovací část rozdělená do 5 jednotek, všechny jsou vybaveny vlastním sprchovým koutem, WC a skříňkami.

Rozdělení je následující:

 • 1x dvojlůžkový pokoj
 • 1x dvoulůžkový a 1x čtyřlůžkový pokoj
 • 1x čtyřlůžkový pokoj
 • 1x čtyřlůžkový pokoj
 • 1x dvoulůžkový pokoj a 1x trojlůžkový pokoj

Celková kapacita zařízení tím vzrostla na 49 lůžek, z toho 28 v ubytovně a 21 v penzionu. Hosté obou zařízení mají možnost využívat sportovní a společenská zařízení umístěná v areálu ubytovny, která slouží i místním obyvatelům. Vlastní parkoviště v areálu.

Jde zejména o:

 • Hřiště s umělým povrchem (volejbal, tenis, malá kopaná….)
 • Krytý bazén
 • Ruský kuželník
 • Stůl na stolní tenis
 • Dětský koutek
 • Venkovní altán s krbem

Využívání těchto zařízení je v ceně za ubytování. Ubytovací zařízení je určeno pro nenáročné přespání a východisko pro výlety po okolí, ať už autem nebo na kole. Hlavně pro cyklisty je zde připraveno několik tras po okolí blízkém i vzdálenějším, krajinou nedotčenou průmyslem a hustým silničním provozem. V zimním období při souvislé sněhové pokrývce je ubytovna ideální základnou pro návštěvy sjezdovky v Horních Koutech (cca 7 km) a běžeckých tratí spravovaných OS Polánka.
Od zimní sezóny 20102011 došlo k rozšíření běžeckých tras i mimo původní oblast (Hartvíkov) takže přímo na návsi ve Smilových Horách je východisko tras do Chýnova a na Polánku. Stopy bude protahovat sněžný skútr, za příznivých sněhových podmínek bude možno pořádat krásné výlety. Celková délka tras je 72 km. Vzhledem ke sportovištím je zde i možnost uspořádání několikadenních akcí např. podnikových kolektivů, škol a školek v přírodě, svateb a podobně.

Wi-Fi připojení k internetu.

Informace poskytuje starostka Jana Králová na obecním úřadě Smilovy Hory, tel.: 724 180 154 a pí. Marie Šašková tel.: 606 082 345.
Rezervaci penzionu a turistické ubytovny  Vám poskytneme na e-mailu: smhory@ubytovna-penzion.cz, nebo na tel.: 606 082 345.

E-mail: oficiální: info@smhory.cz
IČO: 00252913
DIČ: CZ00252913
Bankovní spojení: Číslo účtu: 4121301, kód banky: 0100